Müdürün Mesajı


Sevgili Öğrencilerim,

 

         Medeniyetler Beşiği, Âşıklar Diyarı, Yiğitler Otağı, sevginin, huzurun, birliğin, dirliğin şehri, Cumhuriyet Kenti Sivas'ımıza hoş geldiniz. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yıldızeli Meslek Yüksekokulu öğrencisi olmanızdan dolayı sizleri tebrik ederim. Bu önemli üniversitenin güzide bir kurumu olan Yıldızeli Meslek Yüksekokulumuz, 1994 yılında kurulmuş olup, her biri kendi alanlarında kendilerini kanıtlamış, öğrencilerine bir aile şefkatiyle yaklaşan, genç, dinamik, enerji dolu öğretim elemanları ve idari personeliyle siz sevgili öğrencilerimizin hizmetindedir. Yüksekokulumuz, 10 bölüm, 9 aktif program altında, yaklaşık 750 öğrencimize eğitim-öğretim hizmeti vermektedir. Bu yapısı ile başta Sivas olmak üzere, ülkemizin her bölgesinde devlet ve özel kurumlarda yetişmiş kalifiye eleman ihtiyaçlarını karşılamada çok önemli bir işleve sahiptir. Son yıllarda akademik kadromuz tarafından gerçekleştirilen kurumsal, ulusal ve uluslararası projelerle, yayınlarla, alınan akademik teşvik puanlarıyla üniversitemizin en kaliteli meslek yüksekokulları arasındadır.

          Kurulduğu 1994 yılından günümüze kadar sağlık ve sosyal alanlarda sektörün ihtiyacını karşılayacak mezunlar vermiştir. Mezun olan öğrencilerimizin büyük çoğunluğu ilgili sektörlerde istihdam edilmiş olup çalıştıkları kurumun vazgeçilmez unsurları haline gelmişlerdir. Bizler için de gurur kaynağı olmuşlardır. Mezun öğrencilerimizden ve istihdam eden kuruluşlardan gelen geri bildirimler ve eleştiriler, öğretim politikalarımızı geliştirmede en önemli referanslarımızdır.

           Yüksek Okulumuzun en temel amacı, Üniversite, Sanayi, Kamu ve Sağlık hizmet sektörü ile işbirliği içinde çağdaş, sektörün ihtiyaç duyduğu ve mezun olunduğunda iş bulma kolaylığı olan ara elemanları yetiştirmektir. Ayrıca, öğrencilerimizi, hayatında yaratıcı düşünce gücüne sahip, insani ve etik değerlere önem veren, vatanımıza, milletimize ve toplumumuza karşı sorumluluk bilinci taşıyan, duyarlı, paylaşımcı, araştırmacı, üretken, yeniliklere açık, rekabetçi, bilim ve meslek insanları olarak topluma kazandırmayı hedeflemekteyiz.

            Bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyor, okulumuzu tercih etmenizden dolayı teşekkür ediyorum. Sevgilerimle.

Yukarı